Testerami Robota planetarnego Philips  HR7954/00 zostają:


Aleksandra Muzal - Bielsk

"Udało mi się otrzymać do testowania robot Philips. Pierwszym testem było ugniecenie ciasta na moskale - wyszło rewelacyjnie, idealnie gładkie ciasto, kolejnymi testami były: tarcie i siekanie warzyw - szybko i prawie dokładnie (za duża odległość tarczy tnącej do obudowy), ubijanie - rewelacja 6 białek ubitych na sztywno w czasie ok 2min na 7 szybkości. Shake równie szybko się zrobił. Łatwy do mycia i złożenia, zajmuje mniej miejsca niż inne roboty planetarne pomimo większej pojemności. Jestem niesamowicie zadowolona i nigdy nie zamienię go na inny robot. Jeszcze jedna fajna funkcja - można robić shake i ubijać pianę z białek jednocześnie ;) (podwójna czynność możliwa tylko w przypadku "lekkich" produktów.

"Filipek" bo tak go nazywam już miał przyjemność robienia ciast i tortu na wesele - praca z nim to czysta przyjemność."

Paulina Grabowska - Zambrów

Wyjęłam robot z opakowania i moim oczom ukazał się bardzo ładnie wykonany i solidny sprzęt (zdjęcie nr 1) 

Pierwsze na co zwróciłam uwagę to metalowa misa i pokrętło wykonane z metalu a także góra robota, która wykonana została z plastiku wysokiej jakości imitującego metal. Elementy te przykuwają wzrok swoim blaskiem oraz wysoką jakością wykonania (zdjęcie nr 2)

Mikser jest wykonany z białego plastiku z wyżej wspomnianymi elementami metalicznymi. Kolor żółty został zarezerwowany tylko dla jednego elementu- miejsca gdzie mocuje się końcówki miksera (zdjęcie 3)

Taki design sprawia że robot wyróżnia się wśród innych modeli, jest nowoczesny i stylowy. Na powyższym zdjęciu widać również że ramię robota odchyla się na bok a nie jak w niektórych robotach do góry. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ponieważ zapewnia bardzo dobry dostęp do misy podczas używania robota.

 Jest to robot planetarny, czyli co oznacza ta nazwa.

Końcówki zwykłych robotów obracają się tylko wokół własnej osi. Mieszadła robota planetarnego Philips oprócz tego że obracają się wokół własnej osi, do przodu i do tyłu, obracają się również wokół obwodu misy. Taki ruch sprawia że składniki są lepiej wymieszane. Nie ma tu mowy o przykrych niespodziankach w postaci nierozmieszanych dokładnie składników w którymś zakamarku misy czy oblepionych ściankach misy. W robocie Philips wszystkie składniki są idealnie wymieszane.

 Jakie funkcje posiada robot kuchenny Philips HR7954?

Robot planetarny Philips ma bardzo bogate wyposażenie (zdjęcie nr 4). Wszystkie części wykonane są z należytą starannością. Elementy plastikowe są wykonane z bardzo wytrzymałego materiału. Metalowe elementy są natomiast niezwykle lekkie.Testowanie funkcji robota zaczęłam od zdjęcia jednej z górnych osłon i zamontowania akcesorium zwanego malakserem. (zdjęcia 5 i 6)

Malakser mocuje się bardzo łatwo, można to zrobić dosłownie jedną ręka. Wystarczy nałożyć pojemnik i przekręcić do charakterystycznego kliknięcia. Malakser posiada 3 tarcze: do tarcia, ścierania, krojenia. Ponadto dołączona jest końcówka, która pozwala na rozdrabnianie. To również tę część robota można zamienić w wyciskarkę do cytrusów. Wszystkie tarcze są niezwykle ostre i perfekcyjnie nadają się do przetwarzania żywności (zdjęcie 7)

Na początku przetestowałam pierwszą tarczę do tarcia. Starłam na niej buraczki na zupę. Buraczki zostały starte ekspresowo i wyglądały bardzo apetycznie. Robot poradził sobie bardzo dobrze z tym zadaniem (zdjęcia 8, 9, 10, 11). Za pomocą drugiej tarczy starłam ogórki. Plasterki były idealnie równe ,wyśmienicie nadające się na sałatkę (zdjęcia 12-16).Trzecia tarcza służy do ścierania. Za jej pomocą starłam czekoladę. Robot poradził sobie i wiórki czekoladowe wyszły bardzo dobrze (zdjęcia 17-19). Kolejna funkcja to rozdrabnianie. Przy jej pomocy rozdrobniłam cebulę. Obyło się bez łez, a cebulka wyszła równiutka (zdjęcia 20-23). Montowana na malakserze tarcza wyciskarki do cytrusów, wyciśnie ostatnie soki z pomarańczy. Ta funkcja została świetnie zaprojektowana przez co korzystanie z niej jest dziecinnie proste (zdjęcia 24-26).

Wszystkie powyżej opisane funkcje malaksera sprawdziły się. Warto dodać że w jego pokrywie znajduje się miarka o pojemności 200 ml, która równocześnie stanowi popychacz. Sam malakser ma pojemność 1,5 l jest to wielkość która w pełni mi wystarcza. Z pomocą malaksera mogę szybko przygotowywać zupy, placki ziemniaczane, rozdrabniać produkty. Jest to niezastąpiony pomocnik w kuchni. Z jego pomocą wszystko idzie znacznie szybciej niż ręczne krojenie czy tarcie na tradycyjnej tarce. Jego mycie jest wręcz banalne wystarczy wlać kilka kropel płynu i pół litra wody po czym włączyć urządzenie na kilkanaście sekund. Potem tylko opłukać pod bieżącą wodą i malakser jest czysty.


Kolejną funkcją robota planetarnego stanowi blender. Montuje się go na górze, po zdjęciu odpowiedniej pokrywy (zdjęcie 27). Zamontowany blender bardzo ładnie prezentuje się na robocie kuchennym. Posiada skalę, która pomaga zmierzyć zawartość dodawanych produktów. Podobnie jak pozostałe akcesoria wykonany jest z wysokiej jakości plastiku. Ostrze zamontowane w blenderze, jest bardzo wytrzymałe i bez problemu miksuje produkty. Przy jego użyciu wykonałam domowe musli. Blender bez problemu zmiksował płatki, śliwki, jabłko i orzechy (zdjęcia 28, 29, 30).Przy pomocy blendera kruszyłam również lód. W tym celu skorzystałam z trybu pulsacyjnego. Mimo że lód jest niezwykle twardym składnikiem, blender i z tym zadaniem poradził sobie bez problemu. Uwielbiam pić kawę z lodem, dzięki temu blenderowi będę mogła taką kawę przyrządzać teraz w domu (zdjęcia 31, 32, 33). Kolejną funkcją robota planetarnego Philips jest pomoc w ubijaniu, mieszaniu oraz wyrabianiu ciasta. Na pierwszy ogień poszedł hak do wyrabiania ciasta. Po zamontowaniu go i założeniu specjalnej osłony przeciw rozpryskiwaniu włączyłam robot. Ciasto zostało idealnie wyrobione. Wszystkie składniki zostały połączone z należytą starannością. Ciasto nadawało się od razu do pieczenia (zdjęcie 34, 35).

Kolejnym akcesorium robota jest mieszadło dzięki niemu przygotowałam pyszną masę budyniową do swojego ciasta. Masa została bardzo dobrze rozmieszana nie było w niej żadnych grudek. W osłonie znajduje się specjalne okienko dzięki czemu możemy dodawać stopniowo kolejne składniki podczas mieszania (zdjęcie 36, 37, 38)

Ostatnia końcówka służy do ubijania. Wykorzystałam ją do ubicia piany z białek. Robot został przeze mnie ustawiony na 7 prędkość i po 2 minutach miałam idealnie ubitą pianę. Tę funkcję oceniam również na plus, robot nie miał z tym najmniejszego problemu (zdjęcia 39, 40, 41). W ten sposób z pomocą miksera upiekłam pyszne ciasto. Muszę przyznać że jego wykonanie zajęło mi o połowę mniej czasu, gdyż miałam bardzo dobrego pomocnika. (zdjęcia 42 i 43)

Podsumowując muszę stwierdzić że praca z poszczególnymi końcówkami była bardzo prosta, wystarczyło tylko umieścić odpowiednią końcówkę i zabrać się do pracy. Końcówki są bardzo wysokiej jakości. Misa zaprojektowana jest w taki sposób że końcówki mają dostęp do każdego jej zakamarka, przez co mieszanie, ubijanie jest bardzo precyzyjne.

Jakie zalety ma robot planetarny Philips?

- Zajmuje mało miejsca w kuchni

- Wykonany z solidnych materiałów

- Ma ładny wygląd

- Silnik o mocy 900 W radzi sobie ze wszystkimi funkcjami

- 7 trybów pracy plus tryb pulsacyjny

- Pracuje bardzo cicho

- zaokrąglone krawędzie sprawiają że robot łatwo utrzymać w czystości

- blokada uniemożliwiająca uruchomienie robota, gdy założone jest źle któreś z akcesoriów

- gumowe nóżki zapobiegające przesuwaniu się robota

- blokada przed przegrzaniem urządzenia

Zalety robota kuchennego:

- ramię podnoszące się jednym przyciskiem

- otwieranie ramienia na ukos daje lepszy dostęp do misy

- misa o pojemności 4 litrów

- trzy solidnie wykonane końcówki: do ubijania, mieszania i zagniatania

- planetarny ruch mieszadeł zapewnia jeszcze lepsze rezultaty

Zalety blendera:

-bardzo dobrej jakości ostrze, któremu nawet kruszenie lodu nie jest straszne

- pojemność aż 1,25 litra- to aż 5 szklanek koktajlu przygotowanego jednorazowo

- łatwe i szybkie mocowanie na górnym ramieniu robota


Zalety wyciskarki do cytrusów:

- wyciśnie szybko i dokładnie sok z cytrusów, bez zbędnych pestek

- szybki montaż na malakserze

- łatwa w myciu,

- zajmuje bardzo mało miejsca

Zalety malaksera:

- szybki montaż na górnym ramieniu urządzenia

- 3 funkcjonalne tarcze

- duża pojemność- 1,5 litra


Podsumowanie
Philips HR7954 to robot planetarny, który łączy w sobie zalety kilku urządzeń. Zastępuje on mikser, blender, malakser oraz wyciskarkę do cytrusów. Tak bogate wyposażenie sprawia że robot jest niezwykle uniwersalnym urządzeniem (zdjęcie 44, 45, 46, 47). To urządzenie jest niezwykle łatwe w obsłudze i funkcjonalne. Jest to bardzo dobry pomocnik w mojej kuchni. Z nim gotowanie i pieczenie staje się o wiele szybsze i przyjemniejsze. Nowoczesny wygląd sprawia, że robot bardzo dobrze prezentuje się na szafce kuchennej. Jest on wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów. Duża misa i solidne końcówki pozwalają korzystać z robota przez wiele lat.Łukasz Daniliszyn - Siedlce

Recenzję piszę po tygodniu intensywnego używania owego robota:

Zaczynając od wyglądu - dokładnie tak jak na zdjęciach - prosta zaokrąglona bryła, która wpasuje się do każdej kuchni - tradycyjnej i nowoczesnej. Kolor też dość uniwersalny, tylko troszkę łatwo go zabrudzić. Sprawia wrażenie solidnego i dobrze wykonanego produktu.

Najważniejsze - użytkowanie:

Przy pierwszym uruchomieniu zostałem pozytywnie zaskoczony - robot nie wydaje się być zbyt głośny, na pewno nie przeszkadza w rozmowie podczas pracy. Nie stwierdziłem też nadmiernych wibracji - sztućce po szafce nie skakały. Na pierwszy rzut poszło białko - ubiło się na idealnie sztywną pianę tak, jak można się tego było spodziewać w przypadku ruchu planetarnego. Robot spisuje się też świetnie do wyrabiania ciast drożdżowych. Przy większej ilości ciasta urządzenia dostaje drgawek, ale wydaje mi się to normalne - na pewno nie przeszkadza. Grunt, że ciasto wychodzi bez grudek, dokładnie wymieszane bez względu na dodatki. Nie klei się specjalnie do misy, co też jest sporym plusem.

Wyciskarka do cytrusów jak to wyciskarka - wyciska. Zaskoczył mnie natomiast blender kielichowy który dzielnie radzi sobie z lodem, zamrożonymi owocami i innymi dość twardymi składnikami jak orzechy - "szejki" wychodzą bardzo gładkie i nie mają grudek. Co do rozdrabniacza to również trzyma poziom. Ostrza wykonane z porządnej stali wyglądają na odporne na tępienie. Możemy też pokroić wszystko na plasterki, poszatkować choć przy zbyt długim działaniu wyjdzie miazga, zetrzeć warzywa na surówkę.

Generalnie jest to urządzenie, które potrafi zastąpić kilka innych i to z zadowalającym skutkiem! Polecam każdemu, kto potrzebuje porządnego sprzętu w miarę przestępnej cenie.

+ Ilość funkcji

+ Łatwość czyszczenia

+ Akcesoria

+ duży wybór prędkości

+ Jakość wykonania

+ bezawaryjność

- Ciężki

- Dość głodny

- lekko wibruje